niedziela, 15 grudnia 2013

Warto wiedzieć! Siatki, siateczki.


W ciągu 1 sekundy jest produkowana 1 torba foliowa, używana jest średnio przez 25 minut, a rozkłada się od 100 do 400 lat, ile zużywasz takich toreb foliowych idąc na zakupy?

Rocznie na świecie produkuje się i wprowadza w obieg prawie 1 bilion plastikowych jednorazówek i reklamówek. Po wykorzystaniu powstaje z nich ok. 18 milionów ton odpadów.
Bilion torebek na zakupy to około 10 milionów ton plastiku, do produkcji którego potrzebna jest ropa naftowa, gaz, woda i energia.

Warto wiedzieć! 

Jeżeli zabierzesz na zakupy torbę wielokrotnego użytku zamiast 4 reklamówek (o wadze 19.5 g każda) ograniczysz emisję CO2 o 8 kg rocznie;

Można też pójść w zupełnie inną strone i wykorzystać już te wyprodukowane torby z pomysłem:













                       







poniedziałek, 11 listopada 2013

FOLIKLO to nowe ze starego. Torby i inne akcesoria z recyklingu

Celem i główną ideą Foliklo jest zmiana przeznaczenia rzeczy, które powszechnie uznawane są za bezużyteczne m.in: 

  • używanych plandek,
  • nieaktualnych banerów reklamowych,
  • odpadów poprodukcyjnych,
  • okien namiotowych,
  • samochodowych pasów bezpieczeństwa,
  • dętek rowerowych,

"Wszystkie materiały pochodzące z recyklingu stanowią wyzwanie do tworzenia toreb i akcesoriów. Nasze produkty będą dobrym towarzyszem na długo, ponieważ używamy materiałów, które sprawdziły się w wielu innych dziedzinach życia i sztuki. Zmieniając kontekst – zmieniamy znaczenie. Ta pozytywna transformacja ma wymierną rolę we współczesnym procesie produkcyjnym. Jest wybieganiem ku przyszłości, którą należy chronić już dziś. Zmniejszając ilość odpadów chronimy to, co ważne dla nas wszystkich – środowisko naturalne."







Produkty FOLIKLO















poniedziałek, 4 listopada 2013

Ogólnopolski konkurs twórczego recyklingu. I can.



Celem konkursu jest wynalezienie sposobu na najbardziej pomysłowe ponowne użycie puszek po napojach produkowanych przez firmę Coca-Cola.

Konkurs dotyczy wszystkich obszarów projektowania: mebli, oświetlenia, wykorzystywanych na co dzień przedmiotów i akcesoriów, elementów małej architektury, biżuterii, gadżetów, zabawek, opakowań i komunikacji wizualnej.

Oto efekty pierwszej edycji konkursu: